Mamigo Produkty Luli Chef Midi (450-600ml) Ako používať Luli Chef Midi
Názov obrázka

Obsah balenia Luli Chefa Midi


Luli Chef Midi
kábel
odmerka - objem 20 ml
kefka na čistenie - používať môžete aj inú, bežnú kefku


Vhodné a nevhodné suroviny na varenie v Luli Chefovi Midi


- do Luli Chefa Midi patria len čerstvé, vopred neuvarené ani inak tepelne nespracované ingrediencie, nakrájané na kocky / kolieska.
- ovsené vločky, kravské či rastlinné mlieko neodporúčame používať pri žiadnom z programov, okrem Smoothie, nakoľko sa zvyknú pripáliť na dne nádoby a môže dôjsť k poškodeniu Luli Chefa Midi.
- polenta, krupica ani múka do Luli Chefa Midi nepatria, pripaľujú sa.
- dochucovanie (soľ, korenie, med a pod.) je ideálne až po skončení príslušného programu. Ak by ste sa rozhodli ochucovať pred varením, pridajte tieto ochucovadlá navrch ingrediencií (nie na spodok nádoby).
- v prípade kaše z ryže alebo pšena doporučujeme pridať vždy aj ďalšiu surovinu (napr. strúhaný kokos, sezam apod.), v opačnom prípade môže dôjsť ku kypeniu. Pridaním ďalšej suroviny se tento problém odstráni.

Priebeh varenia


- každý program Luli Chefa Midi má iný priebeh, dobu varenia a aj inú teplotu ohrevu, presné informácie nájdete v časti "Programy Luli Chef Midi"
PlantMilk – program na rastlinné mlieka
Soup / Puree – program na mixované polievky, kaše, detské výživy či príkrmy
Warm - udržiava teplotu navareného jedla na 60°C po dobu 2 hodín
Cook - program na nemixované polievky s kúskami zeleniny
Smoothie – program na ovocné alebo zeleninové smoothies
Clean – program na čistenie Luli Chefa Midi

- Luli Chef Midi odporúčame postaviť na voľnú plochu alebo na linku a zapnúť digestor. Vrchnák má medzeru, aby počas varenia mohla unikať para. Buďte opatrní, para je horúca.
- v prípade programov s ohrevom odporúčame používať len vodu (nie mlieka), jej hladina musí byť medzi ryskami (nie je možno viac ani menej).
- Luli Chef Midi pripraví 450 - 600 ml pokrmu, menšie ani väčšie množstvo nie je možné pripraviť.
- hustotu polievok a príkrmov si môžete upraviť podľa vašich preferencií. Ak použijete príliš veľa ingrediencií môže nastať pripaľovanie na dne Luli Chefa Midi.
- program prípravy je potrebné vždy nechať celý dokončiť, Luli Chefa Midi nie je možné počas varenia otvoriť a pridať tam ďalšie ingrediencie. Tieto je potrebné si uvariť mimo Luli Chefa Midi a pridať ich do hotového pokrmu až po dovarení.

Po dovarení


- po dokončení programu Luli Chef Midi vydá zvukový signál. Odpojte prístroj z elektriny, vylejte hotové jedlo a do Luli Chefa Midi napustite vodu, opätovne ho zapnite a vyberte program Clean, následne dočistite Luli Chefa Midi priloženou kefkou alebo akoukoľvek hubkou a čistiacim prostriedkom.
- umývať pod tečúcou vodou sa môže len nerezová nádoba Luli Chefa Midi a plastový vrchnák, ostatné časti utrite len navlhčenou handričkou.
- spodný diel Luli Chefa Midi nestavajte na vlhký, či mokrý podklad.