Často kladené otázky

Všeobecné informácie


Aké možnosti dopravy ponúkate? 
Dopravu zabezpečujeme kuriérom prostredníctvom spoločnosti DPD, s.r.o.


Ponúkate možnosť osobného odberu?  

Nie, túto možnosť neponúkame. Tovar vám prinesie kuriér na vami určenú adresu. Kontaktuje vás vždy vopred, takže je možné dohodnúť si s ním prípadné zmeny.


Aké možnosti platby za tovar ponúkate? 
Zvoliť si môžete platbu prevodom na účet, platbu kartou alebo na dobierku.


Aká je doručovacia lehota?  

Tovar expedujeme každý pracovný deň. V prípade platby vopred a platba kartou tovar odosielame na ďalší pracovný deň po pripísaní úhrady na náš účet. V prípade platby na dobierku expedujeme tovar najneskôr na ďalší pracovný deň po zrealizovaní objednávky.


Ako mám postupovať v prípade reklamácie? 
Záručné opravy po dobu 2 rokov od kúpy poskytujeme bezplatne. Reklamovaný tovar je potrebné zabaliť tak, aby sa predišlo pri preprave poškodeniu, vyplniť reklamačný protokol s presným popisom závady a odoslať poštou ako "Balík na poštu" na adresu MioBio, s.r.o., Komenského 345/7, 97223 Dolné Vestenice. Viac informácií tu.

Informácie o MioMate


Čo je MioMat? 
MioMat je skvelý pomocník do kuchyne, ktorý pripraví rastlinné nápoje, polievky, kaše či smoothies. Vďaka funkcii RAW vám pomôže variť ešte zdravšie.


Aké funkcie má MioMat?  

MioMat má 5 funkcií na prípravu jedál a nápojov.
Raw: 15 minútový program na prípravu rastlinných mliek z kokosu, orechov, arašidov, sezamu a pod. Zachová prírodné enzýmy a antioxidanty, pretože ohrev dosiahne max. 42°C. Je sprevádzaný mixovaním.
VeggieMilk - Cereal: krátky, 10 minútový program prípravy rôznych typov rastlinných mliek – makové, pšenové, pohánkové a iné. Ohrev dosiahne max. 75°C a je sprevádzaný mixovaním.
VeggieMilk - Soy: 25 minútový program prípravy strukovinového rastlinného mlieka, zo sóje či cíceru. Mlieko je možne dochutiť napr. makom alebo sezamom. Ohrev dosiahne 100°C a je sprevádzaný mixovaním.
Mash/Soup: 25 minútový program prípravy chutných zeleninových a strukovinových polievok či zdravých kaší. Ohrev dosiahne 100°C a je sprevádzaný mixovaním.
Smoothie: iba 2 minútový program prípravy ovocných, zeleninových a zelených smoothies. Rozmixuje ingrediencie a ako jediný program nevarí a nezohrieva.


Aké sú hlavné výhody MioMatu? 

MioMat vám prinesie zdravé, rýchle a pohodlné varenie. Stačí vložiť ingrediencie a vybrať správny program. Zatiaľ čo vy sa venujete deťom, domácim prácam alebo oddychujete, MioMat pracuje za vás. Ohlási sa o 2 až 25 minút a vaša pochúťka je hotová.
MioMat má aj funkciu raw, tj surovej stravy, kedy ohrev dosiahne max. 42°C. Pri tomto spôsobe varenia zostávajú v potravinách zachované prírodné enzýmy. Surové potraviny sú bohaté aj na antioxidanty, ktoré napríklad pomáhajú potlačiť príznaky stárnutia a znižujú riziko rôznych ochorení.


Čo všetko môžem navariť v MioMate? 
V MioMate môžete pripraviť množstvo polievok, kaší, rastlinných mliek, detských výživ a smoothies. V časti Recepty nájdete vyše 400 vlastnoručných receptov pripravených s MioMatom vrátane nápadov ako spotrebovať zvyšky po príprave rastlinných mliek.


Čo je to RAW? 
„Surová strava“ resp. „RAW strava“ je varenie kedy ohrev neprekročí 42°C. Vďaka tomu v potravinách zostávajú zachované prírodné enzýmy, ktoré sa zahrievaním ničia. Surové potraviny sú bohaté na antioxidanty a tie napríklad pomáhajú potlačiť príznaky starnutia či znižovať riziko rôznych ochorení.


Môžem v MioMate pripraviť aj ryžovú kašu? 
V MioMate môžete pripraviť ryžovo-kokosovú kašu stlačením gombíka Mash / Soup. Kašu iba z ryže nie je možné pripraviť (samotná ryža zväčšuje objem a dochádza ku kypeniu).


Môžem v MioMate pripraviť aj ovsenú kašu? 
Samozrejme, ovsenú kašu môžete v MioMate pripraviť zo zŕn ovsu nahého, tj nie z ovsených vločiek. Využite pritom program Mash / Soup.


Koľko ingrediencií mám použiť na polievku - kašu? 
Odporúčané množstvo ingrediencií uvádzame pri každom recepte.


Je orosovanie na MioMate počas varenia polievky / kaše v poriadku? 
Orosovanie je prirodzený jav, pri varení polievky / kaše na programe Mash / Soup dosiahne ohrev bod varu a tiež dochádza k unikaniu pary, ktorá kondenzuje na MioMate.


MioMat po zapojení do elektrickej siete vyhadzuje poistky? 
Pri umývaní MioMatu sa dostala voda do niektorej časti MioMatu, preto MioMat nepoužívajte po dobu 2 - 3 dní a nechajte ho dobre vyschnúť. Vrchný diel MioMatu umývajte a sušte vždy nožom smerom dolu.


Prečo sa polievka / kaša pripálila? 
Na varenie polievky / kaše používajte vždy ingrediencie iba v surovom nepredvarenom stave, nesterilizované. Pri varení polievky / kaše nepoužívajte vopred uvarené rastlinné mlieko alebo obilniny/strukoviny, zeleninu alebo ovocie. Polievku a kašu ochucujte až po dovarení, aby sa koreniny alebo dochucovadlá neprilepili na spodok nádoby. Medzi jednotlivými cyklami prípravy jedál MioMat nechajte dobre vychladnúť.


Aké farby MioMatu sú v ponuke? 
MioMat je biely so striebornými dekoráciami (kvietky, rúčka a pod). Iná farebná kombinácia nie je v ponuke.


Ako môžem občas dôkladne vyčistiť nerezové vnútro MioMatu? 
Nerezové vnútro MioMatu môžete vyčistiť obvyklým čistiacim prostriedkom napr. jarou. Po pripálení môžete MioMat vyčistit silnejším prípravkom napr. Cifom.


Môžem v MioMate navariť ľubovoľný objem? 
V MioMate vždy pripravíte 1 až 1,3 litra pokrmu / nápoja. Menšie množstvo nie je možné, prístoj by mohol pripáliť ingrediencie, alebo by ich dostatočne nevymixoval.