Mamigo Blog Letné smoothie: Tri recepty, ktoré vás osviežia i zasýtia

Letné smoothie: Tri recepty, ktoré vás osviežia i zasýtia

Letné smoothie: Tri recepty, ktoré vás osviežia i zasýtia


Aj vy ste takými milovníkmi smoothie ako my? Najmä v lete je to jeden z najlepších a najchutnejších spôsobov osvieženia. Okrem toho, že skvele chutí, je i plné ovocia a zeleniny, pričom chutiam a ingredienciám sa medze vôbec nekladú.

Kúpiť si ich, samozrejme, môžete aj v obchode. No v tom prípade vám nikto nezaručí, čo všetko sa v smoothie nachádza. Preto nám najviac chutí domáce smoothie, ktoré si jednoducho pripravíte v našom MioMate. Pripravili sme pre vás tri recepty, ktoré vás nielen osviežia, ale aj zasýtia.


Ananásovo-banánové letné smoothie

Osvieženie v podobe exotického ovocia pre seba a svojich blízkych pripravíte do niekoľkých minút. Budete potrebovať len pár energiou nabitých ingrediencií, a to jeden menší ananás, banán, pomaranč, trošku zázvoru a pitnú vodu. Všetky ingrediencie nakrájajte na malé kúsky a vložte do MioMatu – hrnčeka var. Pridajte aj trochu nastrúhaného zázvoru, ktorý smoothie dodá nezameniteľnú chuť. Na záver už len doliať vodou a zapnúť MioMat na funkciu Smoothie. Celý recept aj s fotografiami nájdete tu.


Rýchly obed v podobe zeleninového smoothie

Kto by mal v tomto teple chuť na teplú polievku? My veru nie, a preto pre vás máme recept na zeleninové brokolicovo-avokádové smoothie osladené ovocím. Na jeho prípravu budete potrebovať 5 ružičiek brokolice, avokádo, banán a hruškovú šťavu zriedenú s vodou. Všetky prísady nakrájajte a vložte do MioMatu. Na záver dolejte hruškovou šťavou a pitnou vodou, zapnite MioMat a o 2 minúty máte na stole rýchly a zdravý obed.


Ideálne smoothie na leto

Jednou z našich najobľúbenejších kombinácií je cvikla – mrkva – banán – jablko. Touto pochúťkou určite zabodujete na každej letnej záhradnej oslave. Na liter smoothie budete potrebovať jednu menšiu cviklu, dve menšie mrkvy, dva banány, dve jablká, tri ďatle, šťavu z polovice citróna, škoricu a vodu. Zeleninu a ovocie nakrájajte a vložte do MioMatu. Potom už len pridajte ďatle, škoricu a citrónovú šťavu na ochutenie a dolejte vodou tak, aby hladina bola medzi ryskami MIN a MAX. Nestihnete si ani upratať linku a smoothie bude hotové. Ako to vyzerá sa dozviete tu.

Chcete viac receptov? Navštívte našu podstránku s receptami, kde nájdete množstvo návodov, ako pripraviť letné smoothie.