Mamigo Blog Jesenné recepty na polievky

Jesenné recepty na polievky

Jesenné recepty na polievky
Jesenné počasie nám v týchto dňoch dáva poriadne zabrať a máme pre vás zlú správu – najbližšie mesiace to bude ešte horšie. Aby sme vám zlepšili pochmúrnu jesennú náladu, pripravili sme pre vás päť receptov na chutné polievky, ktoré zahrejú nielen vaše telo, ale aj dušu.

Viete, čo je na nich najlepšie? MioMat vám ich pripraví úplne sám. Teda takmer. Vy len nakrájate zdravú zeleninu a vložíte ju do MioMatu. Príprava polievok v MioMate je úplne jednoduchá. Pripravíte si potrebné ingrediencie, ktoré pokrájate na menšie kúsky. Tie vložíte do MioMatu a zalejete vodou tak, aby hladina vody bola medzi ryskami MIN a MAX. Potom už len stlačíte program Mash/Soup. MioMat začne pracovať a po 25 minútach máte hotovú chutnú polievku. Korenie a soľ môžete do polievky pridať pokojne až po dovarení.

Baklažánová polievka

Baklažán má v sebe množstvo minerálov a vitamínov. Obsahuje meď, draslík, mangán, síru a vitamíny B a C. Navyše je aj plný vlákniny. Čistí nielen našu pečeň, ale i celý organizmus.

Čo budete na baklažánovú polievku z MioMatu potrebovať?

○ 1 baklažán
○ 1 zemiak
○ 1 cibuľu
○ 3 strúčiky cesnaku
○ kurkumu a soľ
○ pitnú vodu

Brokolicovo-cuketová polievka

Brokolica má na naše telo veľké množstvo zdraviu prospešných účinkov a mnohými odborníkmi je považovaná za jednu z najzdravších zelenín na svete. Obsahuje vysokú koncentráciu protirakovinovej fytoživiny, tzv. sulforafánu. V jej vitamínovom zložení nájdete bohaté zásoby vitamínu K a vitamínu B a obsahuje tiež silnú kombináciu vitamínu A vo forme betakaroténu. A to nie je ani zďaleka všetko. Brokolica má až dvakrát viac vitamínu C ako pomaranč a je to bohatý zdroj vlákniny. Hotovú brokolicovú polievku podávame so strúhaným parmezánom alebo opečeným chlebom.

Čo budeme na brokolicovo-cuketovú polievku z MioMatu potrebovať?

○ 1/2 brokolice
○ 1 cuketu
○ hrsť rozmarínu
○ 2 strúčiky cesnaku
○ vodu
○ soľ, korenie
○ parmezán na ozdobenie

Cibuľovo-cesnaková polievka

O pozitívnych zdravotných účinkoch cibule a cesnaku snáď veľa hovoriť nemusíme. Už osamote sú vitamínovými bombami. Predstavte si, aká explózia nastane, keď sa spoja do cibuľovo-cesnakovej polievky. Množstvo vitamínu C, B1, B1, zinok, draslík, železo, vápnik či fytoncídy, ktoré ničia choroboplodné zárodky a dokážu zastaviť rast niektorých baktérií a mikroorganizmov. Ak cítite, že na vás niečo lezie, šup nakrájať cibuľu a hodiť ju do MioMatu.

Čo budete na cibuľovo-cesnakovú polievku z MioMatu potrebovať?

○ 5-7 cibúľ podľa veľkosti
○ 1 hlavičku cesnaku
○ kúsok wakame riasy
○ petržlenovú vňať
○ soľ a korenie
○ pitnú vodu

Wakame riasy namočte na chvíľu do studenej vody a potom všetko spolu vložte do MioMatu.

Gaštanová polievka

Jedlé gaštany za ostatnými druhmi zeleniny ani zďaleka nezaostávajú a tiež sú nabité vitamínmi. Majú pozitívny vplyv na vlasy, kožu, ale aj na žalúdok, srdce, mozog či krvný obeh. Konzumácia gaštanov pomáha vyplavovať jedy z pečene a keďže neobsahujú glukózu, sodík ani lepok, sú vhodné aj pre celiatikov. Už ste ochutnali gaštanovú polievku?

Čo budeme na MioMat gaštanovú polievku potrebovať?

○ 350 g olúpaných jedlých gaštanov
○ 1 cibuľu
○ 2 strúčiky cesnaku
○ pitnú vodu
○ soľ a korenie

Hokaido polievka

Päťku našich vitamínmi nabitých jesenných polievok uzatvára hokaido tekvica, ktorá tiež obsahuje veľké množstvo vitamínov. Okrem toho pôsobí ako prevencia proti ochoreniam obličiek, ochoreniam srdca či močových ciest. Pomáha nám tiež s prečisťovaním organizmu, takže ju využijete aj v rámci detoxikácie.

Čo potrebujete na MioMat hokaido polievku?
○ 350 g hokaido tekvice
○ 1 zemiak
○ 1 cibuľu
○ soľ a korenie
○ pitnú vodu

Veríme, že sme vás našimi receptami inšpirovali. Ak ich chcete ešte viac, choďte na našu podstránku venovanú receptom.