Mamigo Blog Detské výživy – nekupujte, vyrobte si vlastné domáce!

Detské výživy – nekupujte, vyrobte si vlastné domáce!

Detské výživy – nekupujte, vyrobte si vlastné domáce!
Čakala vás toto leto v záhrade bohatá úroda ovocia? Jedným zo spôsobov, ako ju využiť a zároveň svojmu drobcovi pripraviť zdravé a chutné jedlo je domáca výživa. Na rozdiel od tých kupovaných budú bez pridaného cukru i zahusťovadiel a z vašej letnej úrody vás vyjdú oveľa lacnejšie.

Urodilo sa vám tento rok v záhrade toľko ovocia, že ho nestíhate zjesť? Spravte si z neho domácu výživu pre vaše dieťa. Jedinými ingredienciami, ktoré na výrobu domácej výživy potrebujete, je ovocie a voda. S naším MioMatom – hrnčekom var bude pritom vašou robotou len nakrájať ovocie, nasypať ho do MioMatu, naliať vodu a prístroj zapnúť. To je všetko. O 25 minút vám MioMat doslova vyčaruje zdravú výživu, ktorú po uskladnení môžete jesť aj niekoľko týždňov.


Domáce výživy bez umelých prísad

Pri domácej výžive budete mať istotu, že svojim deťom dávate pyré bez pridaného cukru, zahusťovadiel či konzervantov – čo sa nedá povedať o mnohých kupovaných detských výživách. Príprava je skutočne jednoduchá a my vám prinášame pár chutných receptov.

Marhuľová výživa

Výživa z marhúľ je vhodná pre deti od 7 mesiacov a budete na ňu potrebovať približne 850 gramov odkôstkovaných marhúľ, 1 odmerku ovsa nahého, jednu čajovú lyžicu škorice a pitnú vodu. Príprava v MioMate je potom veľmi jednoduchá. Nakrájané marhule a prepláchnutý ovos vložíte do nádoby MioMatu, pridáte škoricu a dolejte studenú pitnú vodu tak, aby hladina vody bola medzi ryskami MIN a MAX. Potom už len zapnete MioMat stlačením programu Mash/Soup a za 25 minút je všetko hotové.

Hrušková výživa

Sezóna hrušiek je v plnom prúde a táto chutná výživa je vhodná pre detičky od siedmich mesiacov. Potrebovať budete 4 až 5 hrušiek – záleží na ich veľkosti. Ďalej si pripravte jednu odmerku ovsa a pitnú vodu. Ovos umyte, rovnako aj hrušky a tie aj ošúpte a nakrájajte na malé kúsky. Potom už všetko stačí len vložiť do MioMat nádoby, doliať studenú pitnú vodu tak a prístroj zapnúť. Po 25 minútach môžete vašim drobcom zaželať dobrú chuť!

Jablková výživa

Túto fantastickú výživu pre vás pripravila foodbloggerka MOJE JEDLO a je vhodná pre deti od siedmich mesiacov. Čo na ňu budete potrebovať? Približne 520 gramov očistených jabĺk, jednu lyžičku mletej škorice, šťavu z citróna a trochu vody (približne dva odmerky). Jablká nakrájajte a vložte do MioMatu. Potom prilejte trochu vody, škoricu, dve lyžice citrónovej šťavy a zapnite program Raw. Jablková výživa skvele chutí buď s piškótami, alebo ozdobená čerstvým jabĺčkom a škoricou. Dobrú chuť!


Inšpirujte sa našimi receptami

Chcete viac receptov? Kliknite na recepty, kde nájdete množstvo inšpirácií na chutné a zdravé (nielen) výživy.