Mamigo Blog Zdravé letné stravovanie: Poradíme vám, ako na to

Zdravé letné stravovanie: Poradíme vám, ako na to

Zdravé letné stravovanie: Poradíme vám, ako na to


Stravovanie v lete môžeme charakterizovať tromi slovami – ľahké, čerstvé a zdravé. Ak všetky tieto zásady dodržíte, nielenže sa budete cítiť fit počas celého leta, ale aj po ňom a zdravý životný štýl sa odzrkadlí na vašom zdraví, kráse i váhe.

Zdravé letné stravovanie by malo obsahovať dostatočné množstvo celozrnných výrobkov, rýb, hydiny, ovocia a zeleniny. Vyhýbať by ste sa mali tučným jedlám a jedlám s jednoduchými sacharidami, ktoré vášmu telu zbytočne zoberú energiu. Neviete si rady, čo jesť v letných horúčavách? Veríme, že vám pomôžu naše zásady.


Leto praje rýchlym obedom

V lete pokojne zabudnite na celo
denné varenie na viac dní. Leto praje rýchlym, čerstvým a ľahkým jedlám. Pri spracovaní jedál dajte prednosť vareniu, duseniu a pečeniu pred vyprážaním. „V lete sa snažím jesť najmä zeleninu, ovocie a ľahké polievky. Veľkým pomocníkom je pre mňa MioMat, do ktorého nahádžem zeleninu, stlačím gombík a o 25 minút mám hotovú polievku bez toho, aby som sa potila nad sporákom,” opisuje svoje stravovanie v lete Dana.


Základom je zelenina a ovocie

Skúste trochu vybočiť zo zaužívaných spôsobov varenia a skúste niečo nové. Nemusíte každú nedeľu variť hovädziu polievku a nemusíte ani vyprážať rezne. Priam by ste nemali. Zaraďte do svojho jedálnička veľa čerstvého ovocia a zeleniny. V tomto ročnom období je ovocia i zeleniny hojne. Supermarket môžete pokojne vymeniť za lokálne trhy, na ktorých nájdete zeleninu a ovocia od farmárov za prijateľné ceny. Váš organizmus túto zmenu určite veľmi rád privíta. Smoothie z nášho MioMatu vás skvelo osvieži a telu dodá množstvo vitamínov, živín a energie.


Čas na detox a chudnutie

Neexistuje vhodnejšie obdobie na detox a chudnutie ako letné mesiace. Okrem toho, že ovocie a zelenina obsahuje množstvo vitamínov, je zdrojom vlákniny, ktorá na seba viaže odpadové látky v našom tele. Všetky vaše bunky a tkanivá vyčistí a zbaví odpadu. Ak k tomu pridáte dodržiavanie pitného režimu a pravidelný pohyb, kilogramy sa začnú strácať jedna radosť.


Zdravé letné stravovanie v znamení chutných receptov

Strava plná vitamínov – heslo tohto leta. Ak nemáte inšpiráciu na zdravé a chutné jedlá, inšpirujte sa našimi MioMat – hrnčekom var. Nájdete tam polievky (a to aj v RAW podobe), kaše, smoothie či rastlinné mlieka.