Mamigo Blog Veľká noc trochu inak: Zdravé recepty na veľkonočný stôl

Veľká noc trochu inak: Zdravé recepty na veľkonočný stôl

Veľká noc trochu inak: Zdravé recepty na veľkonočný stôl
Veľká noc je známa stolmi plnými všakovakých dobrôt, ktoré môžete nazvať akokoľvek, len nie diétne. Keďže sa k nám pomaly blíži leto a s ním aj dovolenky a plavky, skúste tento rok svoje telo prekvapiť aj niečím zdravším, než sú typické veľkonočné dobroty. Máme pre vás pár tipov.

Tešíte sa na Veľkú noc? Predĺžený víkend s veľkonočnou príchuťou nám už klope na dvere. Či už Veľkú noc trávite tradične, alebo sa zvyklostiam širokým oblúkom vyhýbate, určite bude váš veľkonočný stôl plný dobrôt. Aby vás z nich potom nebolelo brucho, stavte na zdravšiu verziu.


Nezabudnite na polievku

Mnohí poznajú polievku ako predjedlo pred hlavným chodom. Má to svoje opodstatnenie, počas veľkonočných hodov ešte väčšie. Teplá polievka vytvorí v žalúdku vhodné prostredie na strávenie tuhej stravy, spustí tvorbu slín a žalúdočných štiav, čím rozbehne činnosť čriev. Rovnako zabráni tomu, aby ste krátko po obede začali opäť pociťovať hlad. Dôvodom je, že polievka pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi. A ak zvolíte čo najzdravšiu formu polievky, máte hneď vyhraté. S naším MioMatom ide varenie polievok ešte ľahšie, pretože do neho len vložíte potrebné ingrediencie a o 25 minút je chutná polievka na svete. Na našom webe nájdete množstvo polievkových receptov. Najlepšie na tom všetkom je to, že kým vy pečiete veľkonočné dobroty, MioMat spraví polievku za vás.


Zdravé veľkonočné koláče

Premýšľate nad tým, ako tradičné veľkonočné koláče spraviť tento rok trochu zdravšie? Vyberáme recepty z nášho MioMat receptára. Určite vám odporúčame avokádový koláčik s ovsenými vločkami, na ktorý potrebujete jednu odmerku ovsených vločiek, dve odmerky hrozienok, jedno avokádo, lyžicu medu, tri lyžičky kakaa a vanilkový lusk. Okrem medu nič sladké a aj napriek tomu je koláč, ktorý ulahodí aj sladkým chuťovým bunkám. Avokádové guličky s kokosom sú zdravšou variantou obľúbených kokosových guličiek. Na ne zas budete potrebovať dve odmerky kešu orieškov, jednu odmerku chia semienok, jedno avokádo, jednu odmerku hrozienok, jednu polievku lyžicu medu, lyžičku škorice a, samozrejme, kokos na obalenie. Viac nápadov na sladké veľkonočné maškrty nájdete na našom webe.

Veríme, že s našimi radami prežijete Veľkú noc bez bolesti brucha a stresu, pretože varenie s MioMatom je nielen zdravé, ale aj rýchle a vy môžete stráviť voľný čas so svojou rodinou. Prajeme vám veselú Veľkú noc!