Mamigo Blog Stravovanie na dovolenke: Ako jesť a nepribrať?

Stravovanie na dovolenke: Ako jesť a nepribrať?

Stravovanie na dovolenke: Ako jesť a nepribrať?Žiadny stres a nervozita z práce. Len kúpanie, opaľovanie a pohoda. Z dovolenky sa však často vraciame nielen oddýchnutí, ale i s pár kilogramami navyše. Ako sa stravovať na all inclusive dovolenke, aby ste nepribrali?

All inclusive dovolenka je naozaj veľkým lákadlom. Všade nekonečné množstvo jedla a pitia. Odolať je ťažké, ale určite nie nemožné. Vypichli sme pre vás pár tipov, ako sa nepodľahnúť pokušeniu.


Sladkosti – áno, ale vždy aj s ovocím

Odopierať si maškrty? A ešte k tomu na dovolenke? Hrešiť treba, ale treba tiež vedieť, ako na to. Keď si na dovolenke doprajete nejakú sladkosť, dajte si k nej zároveň jednu porciu ovocia. Ovocie obsahuje nestráviteľnú vlákninu, ktorá čistí črevá a znižuje glykemický index. To znamená, že ovocie pomôže telu sladký koláčik spracovať tak, aby ho veľmi nezaťažilo.


Zelenina ku každému hlavnému jedlu

Pri obede i večeri platí jedno pravidlo. Na tanier si naberte vždy tak, ako keby ste si naberali doma. Tanier si však rozdeľte na tri časti – bielkoviny, kam môžeme zaradiť mäso, vajíčka či syry, zeleninu, ktorá by mala zaplniť aspoň polovicu taniera a prílohu. Vyhýbajte sa predovšetkým ťažkým vyprážaným jedlám.


STOP sladkým nápojom

Pitný režim sa musí dodržiavať. Najmä v lete. Sladené nápoje vám však dobre nespravia, radšej pite neperlivú vodu. Tú pite aj počas jedla – samozrejme, ak musíte. Lepšie je jedlo nezapíjať vôbec, aby ste nenarušili proces trávenia. Veľkým nepriateľom sú kolové nápoje, ktoré obsahujú veľa cukru.


Namiesto tvrdého pohár vína

Povedzme si úprimne – pre mnohých ľudí je súčasťou dovolenky aj alkohol. Tvrdý alkohol však vymeňte za pohár vína alebo piva, no tiež to nepreháňajte. Je všeobecne známe, že alkohol zvyšuje chuť do jedla.


Očista po príchode domov

Na dovolenke ste si dopriali očistu psychiky, po dovolenke prichádza na rad telo. Doprajte si letný a zdravý detox v podobe ovocno-zeleninových smoothies a zdravých polievok. O tom, že polievka nie je len doplnok k hlavnému jedlu, ale má dôležitú funkciu v našom stravovaní, sme už na našom blogu písali. Polievky, smoothies i kaše si pripravíte stlačením jedného tlačidla na našom MioMate – hrnčeku var. Recepty na rôzne chutné jedlá nájdete na našom webe. Prajeme vám príjemnú dovolenku!