Mamigo Blog Premýšľate, ako začať so zdravým životným štýlom? Nie je to žiadna veda! Inšpirujte sa našimi radami.

Premýšľate, ako začať so zdravým životným štýlom? Nie je to žiadna veda! Inšpirujte sa našimi radami.

Premýšľate, ako začať so zdravým životným štýlom? Nie je to žiadna veda! Inšpirujte sa našimi radami.Máme už síce za sebou polovicu februára, no do konca roka je ešte času a času. Na čo? Predsa na zdravé predsavzatia, ktoré tento rok naozaj dodržíte. Veríme, že s našimi radami to zvládnete ľavou-zadnou. A to, že tieto tipy fungujú, sme odskúšali za vás my ešte minulý rok. :)


Nájdite si svoj dôvod

Ľudia pri nastavovaní svojich novoročných predsavzatí zvyčajne robia jednu veľkú chybu. Hlavne pri predsavzatiach, ktoré sa týkajú životného štýlu. V prvom rade si treba uvedomiť, že so zdravým životným štýlom sa musíte stotožniť a nájsť v sebe odpoveď na otázku, prečo chcete žiť zdravo. Pre niekoho to môže byť zlepšenie zdravia, pre iného motivácia rodiny k rovnakej zmene. Každý z nás má v sebe to vlastné „Prečo začať žiť zdravo“ a aby vás neprešla chuť zdravo žiť ani v náročnejších obdobiach roka, musíte si ten svoj dôvod neustále opakovať.


Plánujte nielen pohyb, ale aj stravu

Plán zdravého životného štýlu by mal pozostávať najmä z dostatočného množstva pohybu a zo zdravej stravy. Vopred si premyslite, akému pohybu sa chcete venovať a čo by vás bavilo. Máte radi posilňovňu, individuálne tréningy s trénerom či skôr skupinové cvičenia? Dnes je na výber nespočetné množstvo rozmanitých cvičení a určite si to svoje nájdete aj vy. Plán cvičenia je však potrebné dodržiavať a snažiť sa tréningy nevynechávať. Cvičenie sa pre vás musí stať automatickou činnosťou, ako je napríklad umývanie zubov pred spaním.


Nevyhovárajte sa na nedostatok času

Plánovanie je dôležité aj pri strave, pričom netreba zabúdať na dôležitý pomer 80/20. To znamená, že 80% denného kalorického príjmu by malo pochádzať z jedál, ktoré sú nutrične bohaté. Zvyšných 20% je možné si dopriať aj z potravín, ktoré sú výživné menej. Výhodou plánovania jedla je, že sa vyhnete návalom hladu. Vždy budete mať poruke niečo zdravé a nesiahnete po „hocičom“. Môžu to byť orechy, smoothie, rastlinné mlieka či zdravé raňajkové kaše. Súčasťou zdravého životného štýlu by mali aj byť polievky. Trápi vás, že popri práci či starostlivosti o deti nemáte čas stáť nad sporákom? Ani nemusíte! Varenie polievok, a to aj v RAW podobe, príprava smoothie, kaší či rastlinných mliek vám s MioMatom zaberie minimum času. Ingrediencie nakrájate, hodíte do MioMatu a v závislosti od zvoleného programu už len počkáte, kým vám MioMat pripraví raňajky, obed či večeru. A vy sa zatiaľ môžete venovať domácnosti, práci či rodine.

Človek má vo svojom každodennom živote množstvo povinností – práca, škola, rodina, cvičenie, domácnosť, zábava a podobne. Je len na vás, ako si ich rozložíte a ako si určíte priority. Ak je vašou prioritou na rok 2019 zdravý životný štýl, tak si musíte premyslieť, čomu vo svojom živote dáte prednosť. A my vám držíme palce, aby sa vaše novoročné predsavzatie stalo vaším životným štýlom.