Mamigo Blog (Po)veľkonočný detox: Zhoďte veľkonočné kilá s MioMatom

(Po)veľkonočný detox: Zhoďte veľkonočné kilá s MioMatom

(Po)veľkonočný detox: Zhoďte veľkonočné kilá s MioMatom

A máme to tu opäť. Ešte sme nestihli zhodiť „bruško“ vypestované počas vianočných sviatkov a na dvere nám už zaklopala Veľká noc. Hromada jedla, obzvlášť v tejto kritickej situácii, v ktorej väčšinu času trávime doma, opäť zmarila vaše predsavzatie zapnúť do leta obľúbené nohavice? Žiadny strach. Máme pre vás tipy na ľahké a zdravé (po)veľkonočné jedlá.

MioMat je exkluzívny „hrnček var“, ktorý sa postará o vaše pohodlie aj figúru. Spája v sebe funkcie polievkovaru, kašovaru, výrobníka rastlinného mlieka a smoothie makera. Nielenže varí sám, ale na požiadanie pripraví jedlá aj v RAW kvalite. Všetko zvládne do 25 minút. MioMat poslúcha malých aj veľkých a veľkonočné pohostenie bude otázkou niekoľkých stlačení gombíka.


Polievka je základ


Polievka je veľmi dôležitá súčasť jedálnička. Či už pripravujete slávnostné menu, alebo bežný rodinný obed, na stole nesmie chýbať pariaci sa hrniec voňavej polievky. MioMat pre vás bez odvrávania uvarí skvelé a zdravé polievky. Nechajte sa inšpirovať...

Tradičná cesnačka

● desať strúčikov cesnaku
● päť zemiakov
● petržlenová vňať
● soľ, mleté čierne korenie

Cesnak a zemiaky očistite, pokrájajte na malé kúsky, vložte do MioMatu a zalejte vodou tak, aby bola hladina medzi ryskami MIN a MAX. Potom už iba stlačte tlačidlo Mash/Soup a o 25 minút je cesnačka hotová. Už ju iba dochuťte soľou, korením, ozdobte petržlenovou vňaťou a môžete servírovať, trebárs v bochníku chleba.

Polievka, ktorá vám pripomenie prichádzajúcu jar

● jedno balenie baby špenátu
● jedna brokolica
● jeden strúčik cesnaku
● jedna cibuľa
● soľ, čierne mleté korenie, rasca, mletý koriander

Cibuľu a brokolicu nakrájajte na malé kúsky, vložte do MioMatu, pridajte postrúhaný cesnak, zalejte vodou a pridajte soľ a koreniny. Stlačte tlačidlo Mash/Soup a po uvarení servírujte s lyžicou smotany a mandľovými lupienkami.


Zdravé maškrtenie


Sladké si môžete dopriať aj bez toho, aby ste sa v lete hanbili obliecť do plaviek. Stačí, ak použijete správne ingrediencie. A s tými vám pomôže MioMat. Vyrobí pre vás zdravé rastlinné mlieko, ktoré môžete použiť do na prípravu skvelých dezertov.

Domáce kokosové mlieko

● 100 g strúhaného kokosu
● jeden liter vody
● jedna polievková lyžica medu (voliteľné)

Kokos vysypte do MioMatu, prilejte vodu a zapnite program na prípravu rastlinného mlieka. Po skončení programu mlieko preceďte. Môžete ho osladiť medom, javorovým sirupom alebo si vychutnať čistú chuť kokosu. Kokos, ktorý zostal, použite na koláč.