Mamigo Blog Polievka na raňajky? Áno!

Polievka na raňajky? Áno!

Polievka na raňajky? Áno!


Čoraz častejšie sa nielen v komunite mladých rodičov, ale aj športovcov či aktívnych ľudí skloňuje myšlienka polievok na raňajky. Ako to vôbec niekomu napadlo? Prečo by sme mali jesť polievky na raňajky, keď je to obedové jedlo? Raňajkové polievky majú svoje opodstatnenie.

Vo východných krajinách je polievka na raňajky úplne bežná, z Vietnamu napríklad pochádza výdatná Pho Bo, ktorú si Vietnamci bez výčitiek doprajú aj ako prvé jedlo dňa. Väčšina polievok sa robí s uvarenou zeleninou, a preto sú plné živín. Po prebudení vám dodajú potrebnú energiu a na nejakú dobu spoľahlivo zasýtia. Teplá polievka je navyše zásadotvorná, čo je pre žalúdok a tráviaci systém úplnou trefou do čierneho, pretože zabraňuje prekysleniu žalúdka, čo môže byť príčinou pálenia záhy či žalúdočných vredov. Aké sú ďalšie výhody polievky na raňajky?


Polievka vám dodá dostatok tekutín

Po spánku je telo dehydrované a polievka mu rýchlo dodá potrebné tekutiny. Namiesto toho, aby ste ráno museli vypiť niekoľko pohárov vody, postačí vám hlboký tanier teplej a chutnej polievky.


Zahreje vás

Určite poznáte ten pocit, keď sa vám ráno nechce opustiť vyhriata posteľ. Najmä v tomto chladnom jesennom počasí. Čím sa hneď zrána zohriať? Teplé raňajky v podobe polievky vás zahrejú ešte lepšie ako šálka čaju. Vďaka rannej porcii teplej polievky v sebe udržíte teplo po celý deň.


S prípravou vám pomôže MioMat


Obávate sa toho, že po prebudení a príprave do práce či do školy nebudete mať čas variť polievku? V tomto vám bude nápomocný náš MioMat, do ktorého len vložíte potrebné ingrediencie a máte 25 minút na to, aby ste sa pripravili do práce.


Recept na vitamínmi nabitú cesnačku v bochníku


Na našom webe nájdete množstvo chutných receptov na polievku, my máme dnes pre vás tip na jesennú vitamínovú bombu! Na sýtu cesnakovú polievku budete potrebovať dva alebo tri strúčiky cesnaku, päť menších zemiakov, petržlenovú vňať, soľ, korenie a vodu. Zemiaky a cesnak očistite a nakrájajte na malé kúsky. Všetky ingrediencie potom vložte do MioMatu, dolejte pitnú vodu medzi ryskami MIN a MAX a stlačte tlačidlo Mash/Soup. Dobrú chuť!