Mamigo Blog Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať

Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať

Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať


Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať

Dávate si pozor na to, čo jete? Športujete? A aj napriek tomu sa vám nedarí schudnúť? Niekedy sa môže príčina vášho problému objaviť aj tam, kde by ste ju vôbec nečakali.


Váš jedálniček na chudnutie obsahuje až príliš málo kalórií

Každý, kto má problém s váhou, sa snaží schudnúť čo najrýchlejšie. Jedným z prvých krokov v chudnutí je zníženie príjmu kalórií, čo znamená, že vedome jeme menej. Mnohí to ale preženú a prestanú jesť takmer úplne. Na ceste za krásnou postavou myslite však na jedno – to, že nebudete jesť, vám nezaručí, že schudnete rýchlejšie. Práve naopak. Váha sa vám nielenže môže zastaviť, ale privodíte si i zdravotné problémy. Spomalí sa váš metabolizmus, stratíte energiu, nebudete vládať, bude vás trápiť oslabená imunita. Nehovoriac o tom, že si môžete privodiť ochorenia ako anorexiu či bulímiu.

Preto sa radšej pustite do zdravej stravy, z ktorej si vytvoríte životný štýl. Žiadna diéta vám nevydrží večne, ale zdravý životný štýl, do ktorého sa zamilujete, áno. My spolu s naším MioMatom – hrnčekom var vám s tým radi pomôžeme. Môžete si v ňom pripravovať nielen chutné a zdravé polievky, ale aj kaše, rastlinné mlieka či smoothie.


Preháňate to s cvičením

Ak nevidíme hneď výsledky, máme tendenciu ešte viac pritvrdiť. Treba však myslieť na to, že všetkého veľa škodí. Neprimerané alebo časté tréningy vedú skôr k zraneniam a nie k úbytku na váhe. Tréningu nemusíte venovať hodiny, aby ste dosiahli výsledky. Stačí nájsť tréningový program, ktorý vám bude vyhovovať a bude vás baviť. Dnes sú veľmi obľúbené intervalové tréningy, ako napríklad tabata alebo HIIT.


Nedostatok spánku

Po náročnom tréningu si vaše telo zaslúži poriadny odpočinok. Nie je žiadnou novinkou, že kvalitný spánok hrá dôležitú rolu aj pri chudnutí. Preto sa uistite, že každý deň spíte 7 – 8 hodín. Nedostatok spánku spôsobuje zníženie hladiny hormónu leptín, ktorý nám hovorí, že sme sýti a pomáha nám pri chudnutí. Zvyšuje sa pritom hladina hormónu ghrelin, ktorý naopak spôsobuje pocit hladu.

Viete aj o iných chybách pri chudnutí? Napíšte nám.