Mamigo Blog Chrípkové obdobie je tu: Tri rady, ako sa vyhnúť chorobe

Chrípkové obdobie je tu: Tri rady, ako sa vyhnúť chorobe

Chrípkové obdobie je tu: Tri rady, ako sa vyhnúť chorobeChrípková sezóna je už v plnom prúde. Ak jej nechcete podľahnúť, budete sa musieť obrniť poriadnou dávkou imunity. Tu sú naše tri rady, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chorobe. Nám sa osvedčili, veríme, že sa osvedčia aj vám.


Otužovanie

Otužovanie zvyšuje odolnosť organizmu. Nielenže prekrví celé telo, ale pomáha aj pri odbúravaní stresu. Otužovať sa môžete viacerými spôsobmi, no najlepším spôsobom, ktorý môžete realizovať aj doma, je studená sprcha. Pri otužovaní sprchou by ste mal dodržiavať dve hlavné pravidlá. Prvým je postupnosť – nedajte svojmu telu šok hneď na začiatok v podobe ľadovej vody, ak ste sa doposiaľ sprchovali výlučne v teplej vode. Otužovanie preto začnite teplejšou vodou, pokračujte vlažnou a ukončite studenou. Druhým pravidlom je pravidelnosť – otužovaniu sa venujte každý deň. Čím rýchlejšie si vytvoríte návyk, tým skôr sa vám vaše telo za to odvďačí.


Čerstvý vzduch

Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudia, ktorí sa pravidelne venujú športu a hýbu sa na čerstvom vzduchu, nie sú tak často chorí. Pozitívny vplyv na obranyschopnosť organizmu má preto aj pohyb. Je tiež potrebné svoje telo naučiť na istý stupeň chladu a nebyť stále v teple. Preto sa napríklad odporúča spánok v neprekúrenej miestnosti.


Vitamíny, zdravé smoothies a jesenné polievky

S bojom proti chorobe vám môže pomôcť aj strava, ktorá by mala byť pestrá a plná vitamínov. V chrípkovom období dbajte na to, aby váš jedálniček obsahoval vitamíny, ako aj minerály a stopové prvky. Všetky zdraviu prospešné látky nájdete v jablkách, kyslej kapuste, citrusoch, chrene, cesnaku, paprike, orechoch, ale aj v bielom mäse.

Výborným spôsobom, ako dopriať telu dostatočnú bombu vitamínov sú zdravé smoothies. Recepty na ne nájdete aj na našom webe a stlačením jedného tlačidla si ich jednoducho pripravíte v MioMat – hrnčeku var, ktorý má i funkciu výroby smoothies. Okrem toho vám odporúčame každodennú dávku teplej zeleninovej polievky z MioMatu. Nezabúdajte tiež na pravidelný pitný režim. Aj keď sa vám do pitia vody nechce až tak ako v lete, pitný režim je dôležitý v každom ročnom období.