Mamigo Blog 5 dôvodov, prečo raňajkovať kaše

5 dôvodov, prečo raňajkovať kaše

5 dôvodov, prečo raňajkovať kaše
Výživné raňajky sú základom správneho fungovania počas celého dňa. Nejeden odborník odporúča dobiť sa energiou hneď zrána, a to raňajkovou kašou. Prečo? V našom článku sme pre vás pripravili päť dôvodov, prečo raňajkovať kašu.

Dlhodobé štúdie ukazujú, že pravidelné raňajkovanie výrazne znižuje riziko nárastu telesnej hmotnosti. Tajomstvo tkvie v obmedzení takzvaného záchvatového prejedania sa počas dopoludnia alebo na obed. Na druhej strane je však tiež známe, že mnohým ľuďom nechutí hneď po prebudení, preto sa najskôr povenujte osobnej hygiene, pripravte si všetko potrebné na cestu do práce či do školy a až potom sa pustite do raňajok. Uvidíte, že vám hneď zachutí. Ideálnym raňajkovým jedlom sú kaše. Ak je vaším argumentom, že si ich počas ranného zhonu nestíhate pripravovať, naša odpoveď je veľmi jednoduchá – naše predpripravené raňajkové kaše plné zdravia a MioMat, do ktorého ich len vložíte a o všetko ostatné sa postará MioMat. A čo tie dôvody?


1. Nemusíte sa báť o cukor

Úlohou raňajok je naštartovať telo a dodať mu potrebnú energiu. Samozrejme, zvládla by to aj lyžica plná cukru, no takto svojmu telu nedodáte žiadne iné živiny. Ako rýchlo energiu získate, tak rýchlo aj stratíte. Ak v nádeji dúfate, že rannú dávku energie vyriešite cereáliami z obchodu, musíme vás sklamať. Stačí si prečítať etiketu a zistíte, že v mnohých prípadoch obsahujú veľké množstvo cukru. Vysoký podiel sacharidov rýchlo zvyšuje hladinu inzulínu v krvi a jeho prudké výkyvy majú vplyv na skorý nástup hladu, ale aj na bolesti hlavy či podráždenosť. Pri raňajkovaní kaše sa však obídete aj bez pridaného rafinovaného cukru.


2. Energia, ktorá sa uvoľňuje postupne

Ideálne raňajky by mali byť výdatné a poskytnúť štvrtinu denného prídelu energie. Aby vaše telo zasýtili na skutočne dlhý čas, mali by obsahovať zložené sacharidy, dobré tuky, bielkoviny, vitamíny a minerály – a toto všetko vám poskytnú aj raňajkové kaše.


3. Kaší sa len tak ľahko neprejete

Miska kaše môže na prvý pohľad vyzerať stále rovnako, ale opak je pravdou. Každá obilnina má svoju špecifickú chuť. Môžete si dať kašu ovsenú, pohánkovú, ryžovú, špaldovú či amarantovú a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Taktiež je len na vás, čím si ju dochutíte. Chýbať by nemalo ovocie – či už čerstvé, alebo sušené – a orechy, ktoré sú zdrojom kvalitných tukov a bohaté na množstvo minerálov a vitamínov.


4. Rýchle a zdravé kombinovanie so „superpotravinami”

Medzi takzvané superpotraviny zaraďujeme napríklad goji, semienka chia, sušené plody moruše bielej či golden berries. Tajomstvo superpotravín spočíva v tom, že telu dodávajú množstvo nutrične bohatých látok a prispievajú tak k racionálnej výžive. Podporujú imunitu, zvyšujú energiu, vitalitu, ako aj fyzickú či psychickú kondíciu. Majú skutočne blahodarné účinky na prirodzené procesy v ľudskom tele. Najlepšie na tom všetkom je, že sú skvelým doplnkom kaší.


5. Svoje telo zahrejete už ráno

Podľa niektorých tvrdení nie sú studené raňajky zdravé, pretože sú pre vyhriate a rozospaté telo veľkým šokom. Avšak taká teplá kaša je niečo iné. Ulahodí nielen vášmu žalúdku, ale aj zdraviu. Pridajte do nej škoricu, štipku chilli alebo mletý zázvor a rozprúdite krv, lymfu a posilníte imunitný systém.

Počuli ste už o našej novinke v podobe namiešaných kaší do MioMatu? Ich výhodou je, že nemusíte premýšľať nad kombináciami či množstvom. Obsah vrecúška stačí vysypať do MioMatu, pridať vodu a stlačiť program Mash/Soup. O 25 minút budú vaše raňajky pripravené a vy sa zatiaľ môžete venovať svojim ranným rituálom. Všetky naše kaše sú 100% prírodné, bez pridaného cukru, konzervantov a farbív. Vyskúšajte!