Mamigo Blog Zima je ideálna na detox tela. Prečo?

Zima je ideálna na detox tela. Prečo?

Zima je ideálna na detox tela. Prečo?


S novým rokom ide ruka v ruke aj nový životný štýl. Zdravší. Aby to však opäť raz neostalo len pri predsavzatiach, s očistou tela i duše by ste nemali zaháľať. Mráz skúša imunitu a vianočné hodovanie poriadne preskúšalo vašu tráviacu sústavu. Hoci sa to na prvý pohľad tak nemusí zdať, zimné obdobie je ideálny čas na detox.

Detox naše telo čistí od usadených toxínov a metabolizmus postupne začne lepšie tráviť potravu. Očistené črevá zas lepšie vstrebávajú živiny a nestrávené zvyšky potravy nemajú žiadny problém dostať sa von. To sú v skratke tie najväčšie výhody detoxu, ktorý po náročných sviatkoch padne vhod každému z nás.


Zázračná kyslá kapusta

Detox v zime nie je až taký rozšírený najmä kvôli tomu, že nemáme poruke toľko čerstvej zeleniny a ovocia, z ktorých naše telo získava množstvo vitamínov. Avšak určite máte doma kyslú kapustu. Tá obsahuje až dvakrát viac vitamínu C ako citróny. Okrem toho aj vitamíny B a K, vitamín E a minerálne látky ako železo, fosfor, horčík či draslík. Navyše v nej nájdeme aj laktobacily a môžeme ju považovať za kvalitné prírodné probiotikum. Na zimný detox ako stvorená.


Zeleninová strava

Pri jedle ešte chvíľu zostaneme. Odľahčite svoj tráviaci systém ľahším jedlom – zdravé zeleninové polievky, ľahké, ale výdatné kaše či smoothies. To všetko môžete pokojne zaradiť do svojho novoročného jedálnička. Pomôže vám v tom aj náš MioMat, ktorý je na prípravu zdravej zeleninovej stravy ako stvorený. Na našom webe nájdete množstvo inšpirácií na recepty od výmyslu sveta. Vyskúšajte!


Pravidelný pohyb

Účinky detoxu podporíte aj pravidelným pohybom. Či to už bude prechádzka, lyžovačka, hodinka v posilňovni alebo cvičenie doma v obývačke. Pohybu sa nevyhýbajte. Telo sa vám za to na jar odvďačí.


Psychický detox

Fyzické zdravie ide ruka v ruke s tým psychickým. Preto svojmu telu v zime doprajte aj relax a rozmaznávajte ho. Nový rok je ideálny čas na zbavenie sa negatívnych myšlienok a stresu. Vyhraďte si čas len pre seba a svoje obľúbené aktivity. Čítajte knihy, počúvajte hudbu alebo skúste meditovať. Úplne postačí aj 15 minút denne. Želané ovocie vám môže priniesť aj sauna, v ktorej vypotíte množstvo hlboko uložených toxínov a podporíte imunitu. V neposlednom rade nezabúdajte na blahodarné účinky relaxačnej masáže, ktorá je balzam proti stresu a únave. Svoje pevné miesto vo vašom dennom rozvrhu by mal mať aj kvalitný spánok.

Ak všetky naše rady spojíte v jeden životný štýl, môžete sa tešiť na zdravý a vitálny rok 2020. Držíme palce! :)