Mamigo Produkty Luli Chef (350ml) Ako používať Luli Chef
Názov obrázka

Obsah balenia Luli Chefa


Luli Chef
kábel
odmerka - objem 20 ml
kefka na čistenie - používať môžete aj inú, bežnú kefku


Vhodné a nevhodné suroviny na varenie v Luli Chefovi


- do Luli Chefa patria len čerstvé, vopred neuvarené ani inak tepelne nespracované ingrediencie, nakrájané na kocky / kolieska
- ovsené vločky, kravské či rastlinné mlieko neodporúčame používať pri žiadnom z programov, okrem Smoothie, nakoľko sa zvyknú pripáliť na dno nádoby a môže dôjsť k poškodeniu Luli Chefa
polenta, krupica ani múka do Luli Chefa nepatria, pripaľujú sa
- dochucovanie (soľ, korenie, med a pod.) je ideálne až po skončení príslušného programu. Ak by ste sa rozhodli ochucovať pred varením, pridajte tieto ochucovadlá navrch ingrediencií (nie na spodok nádoby)

Priebeh varenia


- každý program Luli Chefa má iný priebeh, dobu varenia a aj inú teplotu ohrevu, presné informácie nájdete v časti "Programy Luli Chef"
PlantMilk – program na rastlinné mlieka
Puree – program na ovocné a zeleninové varených pokrmov ako napr. detské výživy a príkrmy bez pridania obilnín. Pri používaní tohto programu nie je možné pridať obilniny, nakoľko dochádza k ich kypeniu.
Soup - program na krémové mixované polievky, detské výživy, kaše či príkrmy s pridaním obilnín.
Smoothie – program na ovocné alebo zeleninové smoothies.
Cook - program na nemixované polievky s kúskami zeleniny.

- Luli Chef odporúčame postaviť na voľnú plochu alebo na linku a zapnúť digestor. Vrchnák má medzeru, aby počas varenia mohla unikať para. Buďte opatrní, para je horúca.
- v prípade programov s ohrevom odporúčame používať len vodu (nie mlieka), jej hladina musí byť po rysku
- Luli Chef pripraví vždy cca 350ml pokrmu, menšie ani väčšie množstvo nie je možné pripraviť
- hustotu polievok a príkrmov si môžete upraviť podľa vašich preferencií. Ak použijete príliš veľa ingrediencií môže nastať pripaľovanie na dne Luli Chefa
- program prípravy je potrebné vždy nechať celý dokončiť, Luli Chef nie je možné počas varenia otvoriť a pridať tam ďalšie ingrediencie. Tieto je potrebné si uvariť mimo Luli Chefa a pridať ich do hotového pokrmu až po dovarení.

Po dovarení


- po dokončení programu Luli Chef vydá zvukový signál. Odpojte prístroj z elektriny, vylejte hotové jedlo a do Luli Chefa napustite vodu, opätovne ho zapnite a vyberte program Smoothie, následne dočistite Luli Chefa priloženou kefkou alebo akoukoľvek hubkou a čistiacim prostriedkom.
- umývať pod tečúcou vodou sa môže len nerezová nádoba Luli Chefa a plastový vrchnák, ostatné časti utrite len navlhčenou handričkou
- spodný diel Luli Chefa nestavajte na vlhký, či mokrý podklad

 
Názov obrázka
Názov obrázka